SALMONELLOZ SALGINI | Barselona'da Salmonelloz salgınından etkilenen biri: “Çok susuz kaldığım için bana iki torba serum verdiler”

Neil

New member
T. etkilenenlerden biri Salmonelloz salgını nedeniyle Barselona Halk Sağlığı Ajansı (ASPB) e'yi araştırıyorLa Ravala barı, Barselona Raval'ında. Şimdilik var, Yaklaşık 29 kişi sarhoştu(ASPB tarafından bu Cuma günü güncellenen rakamlara göre, ancak daha fazlasının olduğu da göz ardı edilmiyor) ve Bunlardan dördü halen hastaneye kaldırılıyor. Perşembe günü ASPB, 22 kişinin etkilendiğini, dördünün hastaneye kaldırıldığını ve bunlardan birinin hala hastanede olduğunu bildirmişti, ancak bu Cuma üç kişi daha hastaneye kaldırıldı ve etkilenen kişilerin toplam sayısı yedi arttı. Bütün bu insanların ortak noktası La Ravala'ya gitmiştim geçen hafta sonu ve patatesli omlet yemişken bu tam olarak kuruluşun uzmanlık alanıdır.

Tesisin sahibi 23 Temmuz'da Halk Sağlığı'na salgını bildirdi ve soruşturma halihazırda yürütülüyor. “epidemiyolojik araştırma” ve “sıhhi denetim” karşılık gelir. ASPB, zehirlenmeyle uyumlu belirtileri olan ve bu bara gelip patatesli omlet yiyen herkesin uyarılmasını istiyor. durumunuzu sağlık yetkililerine bildirin bu e-posta aracılığıyla: [email protected].

“Ayın 20'si Cumartesi günü saat 21.00 ile 22.00 arasında La Ravala'ya gittik. Pazar günü sabah saat 5'te zaten semptomları vardı. 7'de onunla uyandım mide ağrısı ve ishal“Diyor ortağıyla birlikte bara giden T.. Bunu pek düşünmedi, bu yüzden köpeği gezdirmek için dışarı çıktı ama aniden şiddetli bir karın ağrısı onu eve “koşarak” dönmek zorunda bıraktı.” Öğle vakti işler daha da kötüye gitmeye başlar. Artık sadece ishal değil, kusma ve ateş 40 derece. 112’yi ararız ve akşam 7'de geldiler. “Başım çok dönüyordu… Bana Primperan verdiler ve en azından biraz uyuyabildim” diyor.

T. Pazar sabahı erken saatlerde semptomları fark etmeye başladı ve bu perşembeye kadar yemek yiyemedi. Partneriniz hâlâ kötü

Ancak ertesi gün çift “aynı kaldı.” Kusma durdu ama ishal devam etti. Çok su ve çok serum içtiler. “Ama her içtiğinde tuvalete gitmek zorunda kalıyorsun. Ve yemek yiyemiyorduk.” Böylece pazartesi günü öğlen ikisi de gitmeye karar verdiler. Barselona Hastane Kliniğinin Acil Durumları. “Artık dayanamadık” diyor T.. Orada testler yaptılar. “Kafama iki serum torbası sokmak zorunda kaldılar.şiddetli dehidrasyon Sahip olduğum. Partnerim hastanede fazladan bir saat kalmak zorunda kaldı çünkü potasyum eksikti“.

Dört gün yemek yemeden

Bu Cuma T. sonunda işe gidebildi ama Bu perşembeye kadar yemek yemeye başlayamadı. Yumuşak bir diyet uygulayın. Partneriniz hâlâ kötü. “O hâlâ var kolik ve çok fazla ishal. Ama en azından üç gündür ateşimiz yok” diyor bu adam.

Hastaneye yatması gereken insanlar var; hafif semptomlarla evde geçiren diğerleri. EL PERIÓDICO ile temasa geçen bir başka etkilenen kişi ise Pazar gecesinden beri “çok hastayım”. Aynı gün öğleden sonra La Ravala'daydı ve orada patatesli omlet yedi. “Hastaneye gitmemeyi başardım ama “Pazar gününden beri hâlâ yemek yemedim” bu diğer kişiyi temin eder.

T. her şeyden önce şunu vurguluyor: yaşadığı “rahatsızlık”. “Beni ne kadar perişan etti… Daha önce hiç böyle olmamıştım. Yorgunluk hissi çok 'ağır'” diyor. “Elbette antibiyotiği aldım ve üç gün içinde daha iyiyim” diye bitiriyor.

Okumaya devam etmek için abone olun